Čakry cesty mořem energie

 Čakry jdou spolu se mnou na mé jógové cestě už patnáct let, ale vždycky se mě jenom tak přidržovaly. Dlouhou dobu to nebyla ta cesta ruku v ruce. Až nyní, tak poslední dva roky se držíme zuby nehty a vím, že se jen tak nepustíme :-).

Čakry patří do tzv. jemněhmotné energie, která nás obklopuje, jež proniká vším, a také proudí v našem těle. Jenže pro mě to bylo něco, na co si nemůžu sáhnout, co není vidět na rentgenu a představte si ani na magnetické rezonanci…;-). Tak je to, nebo to není. Ach jo. Co s tím?

Všude se o nich mluví i píše, všichni moji kolegové, jógoví lektoři, na ně meditují, cvičí speciální jógové sestavy, vidí jejich barvy a nevím co ještě všechno a já tak nějak pořád nevím. Nedá mi to spát a pořád přemýšlím kdy už to přijde, kdy se stane něco, co mě přesvědčí o tom že jsou a také budu vědět k čemu jsou.

Dočkala jsem se, ale pár let to trvalo… :-).

Bližším seznámením s jemněhmotnou energií bylo určitě absolvování semináře Hormonální jógové terapie, kterou nyní i dál formou kurzů šířím mezi ostatní ženy, meditace, které se staly součástí mého každodenního života a především mnoho živých seminářů duchovního růstu. Na těch jsem se setkala s tzv. Oshovými meditacemi, které střídají dynamický pohyb a pak „pozorování“ vklidu a tichosti. Právě ty čakry doslova otevírají, roztáčejí, odblokovávají.

Ale abyste věděly, co to ty ČAKRY vlastně jsou?

  • Slovo ČAKRA pochází ze sanskrtu (starého indického jazyku) a znamená kruh nebo kolo
  • centra v našem těle, která mají schopnost přijímat energii, určitým způsobem ji přetvářet a opět vyzařovat
  • slouží jako přijímací stanice, transformátory a rozdělovače energie (prány) různých frekvencí

Při Oshových dynamických meditacích nemusíte pro vnímání čaker či čehokoliv jiného, co je spojené s jemněhmotnou energií, nečinně sedět a na nic nemyslet… Naopak, aktivně pohybujete každičkým kouskem svého těla vlastně až do fyzické únavy, která pak přinese zastavení mysli a hluboké vnímání vnitřních pocitů v té klidové fázi. A to je to, co mi vyhovuje. To, co mi na čakry a pocity v nich konečně dovolilo „sáhnout“, hmatatelně je cítit.

Díky této vnitřní duchovní „práci“ už vím, že opravdu jsou. Nemusím je vidět, stačí o nich vědět a naučit se je vnímat.

Právě v dobu, kde jsem se s čakrami začala pevněji držet za ruku, přišla do mého života kniha Zprávy z nitra od Zdeňky Pohlreich. Ta vypráví Zdeňky životní příběh, do kterého vstoupila zákeřná nemoc. Popisuje jakým způsobem změnila svůj život, a které prostředky pomohly k jejímu uzdravení. Právě čakry byly jedny z těch prostředků…

Píše o nich jako o sedmi branách do duchovního světa. Jsou -li správně otevřené, harmonizují a chrání nás. Pokud je ale zavřeme, pak se do onoho objevného světa jen těžko dostaneme. A pokud je naopak otevřeme dokořán, úplně se rozplyneme. Ani jeden extrém není dobrý. Čakra musí zůstat otevřená tak akorát.

Knihu Zprávy z nitra bych vám ze srdce doporučila. Je velmi krásná, povzbudivá a mě utvrdila v tom, že „práce“ s čakrami má opravdový smysl, a také že celý čakrový systém má velký vliv na naše fyzické i emocionální zdraví.

Pokud se chcete i vy čakrám alespoň trochu podívat na zoubek :-), mám tady pro vás jednoduché cvičení.

Bude spočívat v tom, že v každé ze sedmi základních čaker, které se nacházejí poskládané na našem hlavním energetickém kanále, si budete představovat obrázek lotosového květu v barvě čakry. (Nemějte obavu ta místa na těle i barvy vám následně popíšu). Čakry se totiž zobrazují v lotosových květech. Lotos je posvátná indická květina, která je symbolem karmy a čistoty.

 

Pro cvičení Harmonizace čaker, které vychází ze sestavy Hormonální jógové terapie,  se položíte na záda. Nohy si necháte pokrčené, chodidla o něco širší než máte pánev jsou přitisknutá na podložku a kolena spustíte k sobě. Paže můžete mít položené mírně od těle obrácené dlaněmi vzhůru, nebo si dlaně položte na oblast svých vaječníků.

Pozorností se přeneste do oblasti tzv. první kořenové čakry. Ta se nachází v oblasti hráze mezi pohlavními orgány a konečníkem. Zhluboka se do tohoto místa nadechnete a s výdechem si zde představíte červený rozvíjející lotos se čtyřmi okvětními lístky.

Po chvíli se svou pozorností posunete o něco výš do oblasti tzv. druhé křížové čakry, která se nachází v oblasti pánve. Opět se do tohoto místa zhluboka nadechte a s výdechem si zde představíte oranžový lotos se šesti okvětními lístky.

Nyní se svou pozorností přeneste do oblasti tzv. třetí čakry solar plexu, v oblasti nad pupkem. Do tohoto místa se zhluboka nadechnete a s výdechem si zde představíte žlutý lotos s deseti okvětními lístky.

Pozorností stoupáte ještě výš do oblasti tzv. čtvrté srdeční čakry, v oblasti srdce. Do celého hrudníku se zhluboka nadechnete a s výdechem si zde představíte zelený lotos se dvanácti okvětními lístky. Prociťte klid a mír ve svém srdci.

Nyní jdete pozorností ke svému komunikačnímu centru. Do oblasti tzv. páté krční čakry, v oblasti krku. Zhluboka se do něj nadechnete a s výdechem si zde představíte světle modrý lotos s šestnácti okvětními lístky.

Nyní vystoupáte do oblasti svého vnitřního zraku. Místo tzv. šesté čelní čakry, v oblasti čela mezi obočím. Zhluboka se do něj nadechnete a s výdechem si zde představíte fialový lotos se dvěma velkými okvětními lístky.

Pro poslední čakru převedete pozornost až nad temeno své hlavy do oblasti tzv. sedmé korunní čakry. I sem se zhluboka nadechnete a s výdechem představíte ten nejkrásnější a nejbohatší lotos s tisíci okvětními lístky. Jeho barva může být světle fialová, zářivě bílá, stříbrná anebo zlatá.

Po chvíli začnou plátky korunního lotosu padat a začnou zahalovat celé vaše tělo. Postupně je celé vaše tělo zahalené bílým harmonizačním světlem, které vaše tělo chrání, léčí, harmonizuje. Celé vaše tělo září a je zdravé :-).

Tak věřím, že co se týká jemněhmotné energie a čaker, jsem vás alespoň trochu „nahlodala“. Mně to trvalo asi tak dvanáct let, než jsem „uvěřila“.  Pevně doufám, že vám, to třeba i díky této Harmonizace energie, bude trvat mnohem kratší dobu. Přeji krásnou cestu k těm mořím energie, které čakry opravdu jsou.

Její životní vášní je tanec a jóga. Vnímá je také jako své životní poslání, skrze které již více jak deset let pomáhá ostatním ženám nalézt jejich vnitřní zdroj energie, harmonii a radost v životě tak, jako ho díky pohybu našla ona. Je autorkou programu Sedm bran k tělesnému a duševnímu zdraví , eBooku Hormony v rovnováze , autorkou eBooku 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker a certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie . Je milující matka, lektorka, průvodkyně, ale především citlivá žena s otevřeným srdcem na dlani. Více o Pavle najdete zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • eBook ZDARMA 2 cesty k získání životní energie skrze harmonizaci čaker

    Toužíte po tom mít více síly a elánu? Stáhněte si můj eBook a objevte dvě jednoduché a zároveň účinné cesty, která vám k tomu pomohou.

    Děkuji Vám, že jste se se mnou rozhodli jít po dvou cestách, na kterých vám ukážu, jak v sobě objevit zdroj nehynoucí energie. S vaším plným souhlasem vám budu na vašich cestách tou pravou průvodkyní. O vaše údaje je u mě postaráno v rukavičkách. Více o tom píšu v podmínkách Ochrany osobních údajů. Přečtěte si, jak o vaše údaje s péči pracuji.
  • Kategorie
  • Nejnovější články